סיפורי הצלחה

חברת Monday הינה חברת תוכנה ישראלית, המפתחת יישום אינטרנט ומובייל לניהול צוותים ופרויקטים. במסגרת פעילותה שכרה החברה 10 קומות בשלב ראשון בבניין משרדים חדש ברח' יצחק שדה בתל אביב.

האתגר  – הקמת תשתיות תקשורת לחברה בלוח זמינים מאוד קצר ובתקופה מאוד מאתגרת בכל הקשור לאספקת ציוד בארץ ובעולם, תוך התפרסות על פני 10 קומות ומאות נקודות תקשורת בכל קומה. כמו כן, לכל קומה נדרש חדר תקשורת קומתי.  

חברת ייעוץ התשתיות ואלקטרומכניקה בפרוייקט היתה חברת DIT ובניהולו של ניר פולטורק.

הפתרון – חברת ריל אקו סיסטמס הציעה וסיפקה לפרוייקט זה מגוון פתרונות בתחום תשתיות הנחושת ואופטיקה מבית RiT Tech, יחד עם מגוון פתרונות מבית APC by Schneider Electric שכללו ארונות תקשורת, פסי שקעים חכמים ומערכות ניטור, שליטה ובקרה.

ציוד התשתיות והאופטיקה שנפרסו והותקנו בפרוייקט הינם מסדרת UHD של חברת RiT Tech. פתרונות לצפיפות גבוהה, High Density , שכללו מגירות 1U ו 4U למודולריות מירבית וכן מודולים שונים מבוססי כבילה לריתוך או MTP.

פתרון הנחושת היה בתצורת Channel וכלל פתרון מקצה לקצה של RiT Tech-  כבל, מחבר, פאנל ומגשר.

לדברי גיא פרינץ, מנכ"ל חברת TeamOne  אשר ביצעה את הפרוייקט בהיקף של מספר מיליוני שקלים, האתגרים הטכניים היו ידועים מלכתחילה אולם אתגרים נוספים שאיתם נאלצנו להתמודד היו לוגיסטיים ומועדי אספקה ארוכים של היצרנים השונים. בסופו של דבר הלקוח נכנס לאתר ביום שתוכנן, עמדנו בלוחות הזמנים ולשביעות רצון מוחלטת של הלקוח.

בימים אלה מרחיבה חברת Monday את פעילותה לחמש קומות נוספות בבניין.

האתגר- מציאת מעלית עם יכול נשיאה גבוהה (מבינת משקל) וגם מימדים צרים וקומפקטים, הואיל והייתה מגבלת מקום במעברים בחד השרתים בבית הלקוח.

הפתרון – מעלית שרתים (server lift) איכותי של חברת Edmo Lift הבריטית, המתמחה בייצור מעליות מסוגים שונים, ומהמובילות בעולם בתחום מעליות לחדרי שרתים.

אופיין פתרון של חברת Edmo lift אשר ענה על כל דרישות הלקוח.
הפתרון כולל סוללות המאפשרות טעינה ושימוש ללא כבל בחדר השרתים לאחר מכן.

האתגר – דרישה לסידור הכבילה ופסי שקעים ייחודיים ומנוטרים שיכללו כמות גדולה מהרגיל של שקעי C19 לחדר שרתים של YES.

הפתרון – אפיון תעלות צהובות להובלת כבילה אופטית, לאחר קבלת שרטוט חדר (תכנית העמדה) מהלקוח, כולל משפכים לארונות וכו'

אופיין פתרון איכותי של חברת GEIST מבית VERTIV , הכולל פטנט של "שקעים היברידיים", 36 במספר בכל PDU, כאשר כל אחד מהם יודע לשמש גם כ-C13 וגם כ C19 .
הפתרון מאפשר ללקוח גמישות גבוהה ונוחות מקסימלית בחיבור פריטי ציוד וללא התחשבות בקונקטור הרלוונטי.

האתגר – פרוייקט משולב שכלל הקמת תשתית פיזית מלאה באתר אירוח בזק בינ"ל ביפו בלוחות זמנים מאוד צפופים.

הפרוייקט כלל הספקה של ארונות שרתים איכותיים תוצרת APC, פסי שקעים בעלי אפשרות לשליטה וניהול מרחוק (תוצרת APC), מערכת console server לטובת ניהול פריטי הציוד האקטיביים, עם דגש על המתגים, וגישה out of band למזעור downtime למינימום. בנוסף, בוצעה התקנה של תשתית התקשורת -אופטית ונחושת- הכל תוצרת ריט.
הפתרונות כללו מערכת אופטית לצפיפות גבוהה, לטובת מיקסום ניצול השטח המיועד לפאנלים האופטיים וכנ"ל בנחושת.
הציוד הינו מסדרת ה-UHD המובילה בתחום של RIT
לסיום, בוצעה התקנה מלאה של כלל התקשורת והכבילה, כמו גם סלמות מיוחדות תוצרת APC , ובוצעה סגירה של הפוד לטובת ייעול הקירור בפוד. ההתקנה בוצעה ע"י צוות שניידר אלקטריק (APC)
כל הפרויקט התנהל תחת לוח זמנים צפוץ ביותר, והסתיים תוך 3 חודשים מרגע ההזמנה.
צוות ריל אקו ליווה את התהליך, החל מהשלב הראשוני של תכנון ואפיון הפתרון, עם דגש עם מציאת פתרונות איכותיים אך גם cost effective ובהתחשב בזמני הספקה טובים.

פתרונות ששולבו באתר הלקוח – APC, RiT Tech

קבלן תקשורת מבצע : ל.ש.ם תקשורת

בזק בינלאומי היא ספקית האינטרנט המובילה בישראל והיא שחקנית הטלקום היחידה עם בעלות ישירה על כבל תת-ימי המחבר את ישראל לאירופה, ומאפשרת לחברה לשרת את לקוחותיה ברוחב פס בינלאומי כמעט ללא הגבלה.

האחוזה של בזק בינלאומי מורכבת מחמישה אתרי מרכז נתונים, עם מתוכנן אתר חדש (2020). הלקוח שלנו חיפש לנהל את הביקוש הגובר לחלל ולתמוך בגידול של לקוחות מרובי שכירות.


האתגר שלהם היה מערכת DCIM לא מעודכנת ובסיסית, שהפריעה לנושאים אלה ולמטרות המסחריות של החברה.

חברת VISA ישראל (CAL) הוקמה בשנת 1977 והיא חברה בת משותפת של שני בנקים גדולים בישראל (בנק דיסקונט ובנק בין לאומי). החברה מעסיקה כ -1,500 עובדים ומתמקדת בהנפקה וסליקה של מותגי כרטיסי אשראי כגון ויזה, מאסטרקארד ודיינרס.

הטריגרים של הלקוחות למערכת DCIM נבעו מחוסר תיעוד של תשתית הנכסים והנכסים, כמו גם מהיעדר נהלים וכללים לתכנון, ניהול ותיעוד מרכז הנתונים. לצד זאת, הלקוח חסר גם מידע על קישוריות והיה לו חיווט "ספגטי", כל אותה עת הלקוח גם חיפש לעבור לאתר חדש. האחוזה של אינטרנשיונל מורכבת מחמישה אתרי מרכז נתונים, כאשר אתר חדש מתוכנן (2020). הלקוח שלנו חיפש לנהל את הביקוש הגובר לחלל ולתמוך בגידול של לקוחות מרובי שכירות.

בפרויקט איקאה באר שבע בא לידי ביטוי שיתוף הפעולה בין ריל אקו סיסטמס לבין חברת הי סקיוריטי מערכות. חברת הי סקיוריטי מערכות זכתה במכרז התשתיות בפרויקט מורכב זה בו שולבו שלוש יצרניות מובילות מבית ריל אקו סיסטמס בפתרון אחד:

  • שניידר אלקטריק – סיפקה את המסדים והאביזרים השונים (כולל מערכות החשמל) הייעודיים לחדרי התקשורת.
  • ריט טק – סיפקה את תשתיות תקשורת הנחושת בפרויקט
  • Huber+Suhner – סיפקה את תשתיות התקשורת האופטית המורכבת בפרויקט.

פרויקט איקאה נמסר ללקוח בכפוף ללוח הזמנים הקפדני כאשר כל ציוד התקשורת שבאחריות חברת ריל אקו סיסטמס סופק במועד וללא כל עיכובים. זאת ועוד, כלל הבדיקות עברו בהצלחה יתרה וברמת ניחות מינימלית.HUBER SUHNER 

אינטגרטור – הי סקיוריטי מערכות.

יצרניות RIT, HUBER SUHNER, APC

חברת מר טלקום זכתה לאחרונה בפרוייקט הקמה של חדר מחשב בבית חולים רמב”ם בחיפה. בפרוייקט זה משולבים פתרונת של 3 יצרניות שאנו מייצגים:

  • שניידר אלקטריק– ארונות, פסי שקעים ואביזרים שונים
  • Huber+Suhner – פתרון אופטיקה הכולל כבילה, ציוד קצה ותעלות ייעודיות לכבילה אופטיות
  • RiT – פתרון נחושת מלא

אינטגרטור – מר מערכות 

יצרניות RIT, HUBER SUHNER, APC

לאחר בחינת מספר אופציות בתחום תקשורת סיב אופטית- החליטה טבע לבחור בפתרון IANOS מבית הובר זונר. הפתרון מאפשר צפיפות גבוהה באמצעות מודולים pre-terminated , MTP-LC. טבע מצטרפת לבזק בינלאומי, AYR, IBM וחברות נוספות שבחרו בפתרון IANOS המוביל של הובר זונר לצפיפות גבוהה. ההתקנה בוצעה ב-DC של חברת טבע בפתח תקווה, באתר האירוח מד-1.

בנוסף, נדרש ללקוח זה פתרון פס שקעים ייחודי עבור ארונות בעלי עומס רב מהרגיל

לאחר בחינת מספר אוופציות עבור פסי שקעים חכמים ובדרישה מיוחדת מבחינת פורטים, הלקוח בחר ב-PDU של החברה המובילה בעולם בתחום- חברת סרברטק SERVERTECH. הפתרון כולל תכנה לניהול וניטור צריכת החשמל לפי פורטים, עבור ארונות בצפיפות גבוהה וצריכת חשמל גבוהה מהרגיל. 

יצרניות SERVER TECH, HUBER SUHNER

כחלק מפעילות הקמת תשתית תקשורת חדשה לבניין החדש של חברת GE, בטירת הכרמל, נבחרנו ע”י הלקוח הסופי GE והאינטגרטור- ממטל , לספק את פתרונות האופטיקה של חברת הובר זונר, זאת לאחר בדיקות שנערכו לציוד, והיכרות של האינטגרטור עם הציוד, איכות הציוד וקלות התקנת הציוד. הציוד שסופק כלל ציוד מקצה לקצה, ובין היתר- פאנלים אופטיים לריתוכים, פיגטיילים, מתאמים אופטיים ומגשרים.

בנוסף, נדרש ללקוח זה פתרון פס שקעים ייחודי עבור ארונות בעלי עומס רב מהרגיל

לאחר בחינת מספר אוופציות עבור פסי שקעים חכמים ובדרישה מיוחדת מבחינת פורטים, הלקוח בחר ב-PDU של החברה המובילה בעולם בתחום- חברת סרברטק SERVERTECH. הפתרון כולל תכנה לניהול וניטור צריכת החשמל לפי פורטים, עבור ארונות בצפיפות גבוהה וצריכת חשמל גבוהה מהרגיל.

יצרניות HUBER SUHNER 

חברת מגלקום הקימה בחברת אלגוסק תשתית תקשורת אחודה הכוללת אביזרי נחושת הבנויים על כל מרכיביהם מקצה לקצה מתוצרת חברת RIT. תשתיות הנחושת בפרויקט זה התבססו על כבילה, מחברים מגשרים ופאנלים, פתרון סיסטם מלא כולו מבית RiT.

אינטגרטור – מגלקום

יצרניות RIT

חברת לסקום הקימה בבית צ’מפיון ברמת גן תשתית תקשורת מבוססת סיב אופטי ומערכות מתקדמות לצפיפות גבוהה, של חברת הוברזונר, בתצורת מחברי MTP pre terminated

אינטגרטור – לסקום

יצרניות HUBER SUHNER 

“העוגן” – חוות השרתים החדשה של בזק בינלאומי – בוצעה בדיקת POC עבור הציוד שכללה בדיקת ניחות בארבעה מקטעים. תוצאות הבדיקה הצביעו על איכות בלתי מתפשרת של מערכת IANOS מבית הובר זונר.

לעיון בתוצאות הבדיקה – לחץ כאן.

הובלת הפרוייקט – אלקטרה

יצרניות HUBER SUHNER

הקמת תשתית משולבת המבוססת תקשורת סיב אופטי ונחושת מבית HUBER SUHNER.

אינטגרטור – יורוקום תקשורת

יצרניות HUBER SUHNER